מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 04/06/1985 - מכבי חיפה מול בית"ר ירושלים
EN facebook youtube instagram
גביע המדינה, גמר , 04/06/1985 , רמת גן
30,000 צופים |  שופט: יצחק בן יצחק
מכבי חיפה
1-0
בית"ר ירושלים

מהלך המשחק

חילוף - שלום לוי מחליף את יוסי קרמר
חילוף - צדוק מלכה מחליף את אלי כהן
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
87
חילוף - מכבי חיפה
צדוק מלכה מחליף את אלי כהן
68
חילוף - מכבי חיפה
שלום לוי מחליף את יוסי קרמר
0
כרטיס צהוב - רפי אוסמו (הגדול)
0
כרטיס צהוב - יוסי קרמר
0
כרטיס צהוב - ציון מרילי

הרכבים

הרכב פותח

5-2-3
אבי רן
איתן אהרוני
ציון מרילי
אלי כהן
רפי אוסמו (הגדול)
יוסי קרמר
אברהם אבוקרט
ברוך ממן
משה סלקטר
רוני רוזנטל
זאהי ארמלי

מחליפים

שלום לוי (קשר)
68
צדוק מלכה (חלוץ)
87

מאמן

שלמה שרף
מאת: יצחק הברמן , |  שלישי , 6/4/1985

גמר גביע המדינה: מכבי חיפה מול בית``ר ירושלים
צהוב. רק צהוב. שום דבר לא הלך אתמול אחרי 7 בערב באזור רחוב אבא הלל והסביבה. רק צהוב. אם אתה לא בצהוב ? אתה לא שייך לעניין. בית"ר ירושלים זה הלהיט החם של המדינה. אלי אוחנה ? כל האח"מים יחד, שישבו ליד הנשיא, לא יכלו אתמול להיות פופולריים כמו האליל הירושלמי, שעושה לו מנהג קבוע ? שער ניצחון ? לפחות בכל שבוע.
ממן, סלקטר, ארמלי. הם נעלמו. הם נבלעו שם בים הצהוב ברמת גן. מי יזכור 85 דקות של 0:0. מי יזכור את ה"פרס" של חיפה במחצית הראשונה ? אף אחד. יזכרו וירשמו את שער הנצחון של אוחנה, את לחיצת היד של הנשיא עם הגביע לאזולאי, ואת השמפניה הצהובה. הכל צהוב. כובעים , מכוניות, דגלים, רמזורים, כרטיסים ? הכל צהוב.
זמן רב לא זכורה אוירה כזו כמו של אתמול ברמת גן. שעה לפני המשחק כבר לא היו פקקים. מי שחשב, שלא יהיה קהל, שגה. הקהל כבר ישב ביציעים. מימין גוש ירוק, באמצע קוקטייל, משמאל ? הר צהוב. הר ענק של צהוב. כבר לפי הקהל, אפשר היה להבין. כאן הולך להיות בית"ר.

אוירה ? 10. וומבלי כחול-לבן. סדר מופתי. בלי בלגן. סדר אמיתי. טקס מנוהל להפליא. ברוך ממן מקבל את "גביע כדורגלן העונה" הרבה לפני שריקת הפתיחה ? מה שבטוח בטוח. אחר כך יסתבר שהוא היחיד מחיפה שנגע בגביע?
חכ"ים, שרים אח"מים, קצינים יש בשפע. משחק דביע הנוער מסתיים בנצחון בפנדלים של הפועל באר-שבע, כשביציע המכובדים כבר מסתדרים להם האח"מים. אריק שרון ליד משה שחל. אחדות לאומית.
פנינה רוזנבלום ליד אבי כהן. אחדות. נשיא המדינה מגיע. 30 אלף על הרגליים. מוחאים כפיים. יפה. הנשיא מתיישב וקם. התקווה. המלה האחרונה של נפתלי הרץ אימבר מוצאת חן בעיני הגוש הצהוב הענק. "? ארץ ציון ירושלים".
5 בדיוק. יש כדורגל. שירזי וקרמר. שבע ליד שבע, ויש כבר מגע ראשוני. זה כדורגל, חביבי, זה לא שחמט.
אבי כהן מחלץ מצב מסוכן מרוזנטל, קרמר מפציץ את אוחנה, סופג צהוב, אהרוני מגביה לסלקטר שנוגח לחוץ. ואחרי 4 דקות ? סלקטר שולח לממן, שמטיס כדור חזק ? מעל השער.
דקה 16. אבי כהן של בית"ר שולח טיל מ- 30 מ`, מעל השער, אבל אבי כהן גמר להיום. הוא פצוע, בחוץ, סמי מלכה, חילוף ראשון.
מכבי חיפה נכנס להילוך גבוה. יש להם יופי של תיבת הילוכים, יופי של מנוע. דקה 22 , ארמלי רץ, מוסר לא טוב, בן-הרוש (מצויין ! ) מחלץ. "למסור זה לא העבודה שלו" ? אומר מישהו.
דקה 23. זאהי ארמלי מקבל. להבקיע זה כן העבודה שלו. חותך את חנן אזולאי ואשש, נכנס ומפציץ ? העבודה של מזרחי זה לעצור. אין שער.
מזרחי עושה את העבודה שלו מצויין. דקה 25, לא ייאמן ! עונשין של ממן משמאל, רוזנטל עולה לנגוח, שולח טיל מהראש, שער ! שואגים כולם, חוץ מיוסי מזרחי שהודף לקרן. הצלת השנה ! הקרן מוגבהת, זאהי נוגח ועכשיו הקורה מקבלת את התפקיד של מזרחי.
מנגד ? ארבעה על אוחנה. לא נותנים לו לזוז, לא נותנים לו לנשום. יודעים למה.

דקה 30. אורי מתעורר, מוסר טוב לגולדר, שחודר לרחבה, אבל מוסר יופי של פס ? לאבי רן.
אפרופו רן. הוא יוצא לא טוב (32), אוסמו וסמי מלכה אחד מול אחד. אוסמו שולח לקרן.
דקה 34. מאסטרו מול מאסטרו. פאול של ממן על אורי. ממן כועס. אורי מרגיע אותו. דוביד שואג ? עלו למעלה ! עלו למעלה !
הכרוז של מכבי חיפה ממשיך מחצי הגמר. הוא מוסיף נופך מעניין עם ההברקות שלו מרמקול היד. לא הכל לעניין, אבל יש עוד כרוז ביציע.
סמי מלכה מנסה מרחוק, 5 דקות לסיום המחצית, אבי רן קלט. אוחנה, עוד נסיון , מניף רגל, זוכה בקרן שכמעט הופכת לעצמי של מרילי. גולדר אומר את המילה האחרונה של המחצית הראשונה. ספק מרים, ספק בועט. כמעט שער, אבי רן מוציא מהחיבורים.
הפסקה. כמו באנגליה, שירים, עידוד נון-סטופ. מעניין. מחצית שניה זה כבר פחות מרתק.

סלקטר מרחוק (58) לרשת העליונה. מרילי (64) מכשיל את אוחנה, סופג צהוב. בינתיים קרמר מפיל את גולדר. שמח על המגרש. בן-יצחק עושה סדר. שוטר-שופט של ממש. הוא בסדר, בן-יצחק.
צהוב של אוסמו על יד, 30 מטר מהרחבה, ואורי כמעט עושה חגיגה בצהוב. רן מרגיע.
70. גולדר הולך יפה, עובר שניים, כמעט שער, אבל ההגנה החיפנית הודפת. המחצית הזו מתחילה להתעורר, מתחילה להיות "בשרית".
קרמר מתחלף עם שלום לוי. שרף רוצה לנצח. שירזי מקבל צהוב. אורי מה- 16 , עונשין ליד השער, ואז מגיע האחד והיחיד, בדקה הכי טובה לנצח גמר גביע. דקה 86.
לפעמים נדמה לי, שאוחנה משחק עם יותר מרגל אחת, יותר מראש אחד. בכלל, נראה לי שהוא מתפצל. יש בו משהו, בילד-איש הזה, שעושה אותו סופר-סטאר אמיתי. רומינגה בקטן, עם שאיפות לגדול.
· דקה 86. כש- 30 אלף מצפים להארכה, הוא מחליט לנצח, וכשהוא מחליט, הוא מחכה להתקפה נפלאה של שירזי, שמקבל טירוף פתאומי, עובר ועובר, ומרים לרחבה. אלי, שנשמר נהדר על ידי אלי כהן 86 דקות, ניצל את הטיפול, שקיבל אלי כהן, כדי לתת טיפול למכבי חיפה. כשהכדור אצלו קרוב לרשת ? הוא ברשת. 0:1.
מכאן ? זכות הדיבור לאנשי בית"ר ירושלים ששולחים זיקוק כסוף-אדום הישר ? לפנינה רוזנבלום. גם היא בחגיגה של בית"ר. האמת ? אתמול ברמת גן, לא יכולת שלא להיות בית"רי. פשוט ? נסחפת איתם. בשמחות.

( " חדשות הספורט" )

הרכב בית"ר ירושלים: יוסי מזרחי, אבי כהן (הוחלף ע"י סמי מלכה בדקה 16), חנן אזולאי, אהוד אשש, דוד אזולאי, שלמה שירזי, מאיר קדוש, משה בן-הרוש, אורי מלמליאן, אבי גולדר, אלי אוחנה.