מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 26/05/2007 - מכבי הרצליה מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 33 , 26/05/2007 , הרצליה
2,000 צופים |  שופט: רמי בן- יצחק
מכבי הרצליה
2-0
מכבי חיפה
תומר חמד (39)
תומר חמד (42)

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
שער שער
מחצית
חילוף - אלן מסודי מחליף את רוברטו קולאוטי
חילוף - חיים מגרלשווילי מחליף את ליאור רפאלוב
חילוף - חביאר אנדרסון מחליף את חאבייר דירסאו
סיום
המשחק
83
חילוף - מכבי חיפה
חביאר אנדרסון מחליף את חאבייר דירסאו
74
חילוף - מכבי חיפה
חיים מגרלשווילי מחליף את ליאור רפאלוב
64
חילוף - מכבי חיפה
אלן מסודי מחליף את רוברטו קולאוטי
42
שער - תומר חמד
שער של תומר חמד
39
שער - תומר חמד
שער של תומר חמד
0
כרטיס צהוב - אייל משומר
0
כרטיס צהוב - תומר חמד

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
תום אל-מדון
מוחמד שחבארי
אדורם קייסי
דקל קינן
אייל משומר
ליאור רפאלוב
גוסטבו בוקולי
חאבייר דירסאו
בירם כיאל
תומר חמד
x2
רוברטו קולאוטי

מחליפים

חיים מגרלשווילי (מגן שמאלי)
74
חביאר אנדרסון (קשר אחורי)
83
אלן מסודי (קשר)
64

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 26/5/2007

צמד חמד- החלוץ הצעיר ניצח את מכבי הרצליה 0:2
בעוד עשר- חמש עשרה שנים, כל מי שהשתתף היום במשחק בין מכבי חיפה למכבי הרצליה, יופיע מן הסתם בהרכב המשותף של ה"ירוקים" בליגה ל...ותיקים.
רוני לוי העלה למשחק הנעילה, והוא עדיין לא ניצח עד היום כמאמן במשחק האחרון, שישה מבוגרי קבוצת הנוער: אל- מדון, דקל קינן, מוחמד שחבארי, בירם כיאל, ליאור רפאלוב ותומר חמד. גם פרדי דוד מנגד, "שיתף פעולה" והרכיב עוד שלושה שחקני מכבי חיפה, שי מיימון, איתן עזריה ועדן בן- בסט.מאוד מעניין היה לראות כיצד חיפה תשחק, בעיקר כאשר כל הזמן פמפמו ש"חרב האינטרטוטו" מונחת מעליה. בקטע הזה, חיפה נחלה ניצחון גדול והמורשת ניצחה בגדול. אחרי שמלמדים את הילדים לנצח מגיל אפס, ברור שברגע שיתנו להם הזדמנות, הם ינצלו אותה עד תום ויוכיחו שיש על מי לסמוך, גם כשמדובר במשחק לכאורה, לפרוטוקול. רומניה, סרביה- מונטנגרו וספרד זה לא אירופה ?המשחק היה משוחרר מצד שני הצדדים שהימרו על כל הקופה. במחצית הראשונה עוד נדמה היה שהרצליה שולטת במגרש ו...סופגת, בשעה שחיפה מסתפקת במתפרצות ו...כובשת צמד ואלמלא החטאותיו של ליאור רפאלוב, ה'חשבון' עם ההרצליינים מהמשחק הקודם בקריית- אליעזר (4:0 כבר במחצית הראשונה !!) היה נסגר סופית.
השוער אל- מדון שלא נרדם לילות אחרי המשחק האיום ההוא, קיבל היום מנוחה, תרתי משמע. למעט הצלה נפלאה בדקה השנייה שמנעה יתרון מקומי, לא הוטרד במיוחד. בשנייה לא נגע ולו פעם אחת בכדור.
הגנת חיפה שקלטה לתוכה "תושב חדש", מוחמד שחבארי, שחקן נוער לשעבר שהעדיף להתאמן בחיפה מאשר לבזבז זמנו חצי עונה בקבוצה מליגה נמוכה, סגרה את חלוצי הרצליה לחלוטין. עד כדי כך שמאמנם החליט להוציא את יאניק קמאנן ןעדן בן- בסט במחצית.
דקל קינן ואדורם קייסי ניצלו את ניסיונם ואייל משומר, השחקן הטוב במגרש, שהה יותר זמן בטריטוריה של הרצליה מאשר בחצי המגרש של קבוצתו.בחוליית הקישור, כמה לא מפתיע, משחק טוב מאוד לבירם כיאל שנע ללא ליאות, חטף כדורים ובמקרה אחד כמעט וכבש מקרוב. המהלך לכיבוש השער השני החל ממנו. רוני לוי כבר מבין שיש עוד קשר הגנתי עליו ניתן לסמוך.
דירסאו ובוקולי התאמצו וניווטו את משחקה של חיפה, כאשר גוסטבו נהנה מחיים קלים עקב השמירה הרופפת עליו. רפאלוב השתדל וחבל שהחטיא פעמיים מטווח אפס.
גיבור המשחק, תומר חמד, מלך השערים בקבוצת הנוער (13) שהספיק גם לכבוש שער בקבוצה הבוגרת. הצמד שכבש בתוך ארבע דקות מתאים לחלוץ קלאסי האורב להזדמנויות ומנצלן במהירות מחשבית ורגלית.להרצליה לא היו תשובות הולמות לרצון החיפנים לנצח. מלבד השוער הצעיר, איתמר ניצן שהציל את קבוצתו מתבוסה, כל מערכי הקבוצה לא הקשו במיוחד על חיפה שמצאה הגנה חדירה והתקפה לא חדה. התוצאה בהתאם.
מוסטרליץ (2) חשב שחיפה הגיעה לטיול ורצה להפתיעה. בעיטה חופשית מצוינת מטווח 20 מ' לפינה הנמוכה מצאה את שוער הנבחרת האולימפית מזנק לרוחב השער ומציל.
בהתקפה החיפנית הראשונה (4), בוקולי הגביה מימין, קולאוטי הסיט בראשו לרפאלוב שניצב שלושה מטרים מהשוער וזה הדף את בעיטתו. שבע דקות מאוחר יותר, עוד הכנה טובה של רוברטו לליאור שמ- 17 מ' מצא את ניצן דרוך בשנית.לבן- בסט ניתנה הזדמנות (16) אחרי שבוקסנבוים השאיר אותו בודד מול אל- מדון, אך הושיט רגל ארוכה ובקושי הגיע לכדור. מי שחפץ לראות אם השחקנים מתעסקים בתשבץ ה"כן אינטרטוטו או לא" קיבל אותה בדמות התרגזותו של קולאוטי נגדו נשרקה שריקה לנבדל (שלא היה) והוא בא בטענות לקוון הטועה.
מבלומפילד הגיע איתות שמכבי פ"ת עלתה ליתרון על בני- יהודה, וכולם חשבו שבחיפה יוותרו. השוער ההרצלייני יצא מצוין והקדים את בוקולי (36) אך שלוש דקות מאוחר יותר, גם הוא כבר לא הצליח למנוע שער. בוקולי פינה כדור לאייל משומר שרץ מימין, המגן בעט וניצן הדף מחוץ לרחבה, בוקולי החזיר כדור ותומר חמד המשיך פנימה ללא היסוס- 0:1 לחיפה.
שלוש דקות אחר כך כבר צמד לחמד. בירם כיאל שחרר כדור ימינה, משומר פרץ ומסר במדויק לחמד שבעט מקרוב לרשת- הכפיל את המכסה ו- 0:2 לחיפה במחצית.
על המחצית השנייה אין מה להרחיב. למעט מהלך משולב ומתוכנן (77) כשמשומר, שוב הוא, מסר לבירם כיאל שנמצא סמוך ולשוער ובעט מהאוויר לידיו.
תם ונשלם, הליגה מתה- יחי האינטרטוטו !

הרכב הרצליה: איתמר ניצן, חי בן- לולו, שי מיימון, חיים מלכה ( מהראן ראדי/ 68), איתן עזריה, דייהו דייויס, עומר בוקסנבוים, עדן בן- בסט( שי ביטון/ 46), דיוויד בידוק, יאניק קמאנן( שלומי טולדו/ 46), איגור מוסטרליץ.