מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 01/06/2009 - מכבי חיפה מול בית"ר ירושלים
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 33 , 01/06/2009 , קריית אליעזר
14,000 צופים |  שופט: חיים יעקב
מכבי חיפה
1-1
בית"ר ירושלים
ליאור רפאלוב (58)

מהלך המשחק

חילוף - מוחמד גדיר מחליף את גוסטבו בוקולי
שער חילוף - עמרי אפק מחליף את אוסיי ראנספורד
חילוף - ישראל זגורי מחליף את ליאור רפאלוב
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
סיום
המשחק
77
חילוף - מכבי חיפה
ישראל זגורי מחליף את ליאור רפאלוב
59
חילוף - מכבי חיפה
עמרי אפק מחליף את אוסיי ראנספורד
58
שער - ליאור רפאלוב
שער של ליאור רפאלוב
53
חילוף - מכבי חיפה
מוחמד גדיר מחליף את גוסטבו בוקולי

הרכבים

הרכב פותח

4-4-2
ניר דוידוביץ
אלון חרזי
ליאוניד קרופניק
רוני גפני
דקל קינן
ליאור רפאלוב
גוסטבו בוקולי
אייל גולסה
בירם כיאל
אוסיי ראנספורד
שלומי ארביטמן

מחליפים

ישראל זגורי (קשר)
77
עמרי אפק (קשר)
59
מוחמד גדיר (חלוץ)
53

מאמן

אלישע לוי
מאת: יצחק הברמן , |  שני , 6/1/2009

החגיגה

אחרי הגמר, בית"ר אמנם הוליכה 0:1 משער נפלא של פרננדס אבל רפאלוב נעל את העונה בשער מתוכנן. חיפה הרבתה להחטיא ולאיש לא היה איכפת כי למשחק נלוו הרבה נוסטלגיה ופרסים. תחי האלופה החדשה- ישנה !! בצילום: חרזי מניף את הצלחת התשיעית, אחת עשרה של חיפה.ראובן כהן).
בדרך כלל קיים הסדר לא כתוב בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים. אנחנו (ה"ירוקים") ניקח את האליפות, אתם ( ה"צהובים") את הגביע ובמשחק "אלוף האלופים"- שוב, אנחנו ה"ירוקים" ננצח ונחזור לשמוח.

זה קרה פעמיים בעבר. ב- 85' כשחיפה ניצחה 2:5 וב- 89' שוב ניצחון חיפני 1:2. הערב , במשחק הנעילה של העונה בית"ר 'הפרה' את ההסכם ואיש בחיפה לא נראה עצוב. אפילו לא שמו לב שניצחון הליגה האחרון של מכבי חיפה בליגה היה לפני שלוש שנים וחצי.היו יותר מדי אפקטים מסביב למגרש שגזלו את תשומת הלב מהמשחק הידידותי משהו, ובמבט לאחור, למעט משחק אחד בקריית- חיים (1:5 נגד כפר סבא) שבו חיפה הייתה חייבת לנצח כדי להבטיח את האליפות השנייה ברציפות, בדרך כלל במשחקי הכתרה התוצאה פחות חשובה.

חיפה יכולה הייתה וגם הגיע לה לנצח את מחזיקת הגביע. עוד נגיע למשחק, קודם לאווירה. הייתה לנו הקפה מרגשת של "נחיל צעירים" ממחלקת הנוער ששבע קבוצות שלה, בתוספת שלוש מהסניף בנהלל, זכו בתארים וסחטו תשואות סוערות. החידה הגדולה: מהמאות שרצו עם תארים- מי יהיה הכוכב הבא ?נשיא המועדון, יעקב שחר קיבל את אות ההגינות לעונת 2008/09 מהקרן החדשה לישראל ששמה לה למטרה לבער את החוליגניזם והגזענות מהכדורגל הישראלי.
אחרי המשחק הוענקה צלחת האליפות האחת עשרה לנשיא ולקפטן אלון חרזי, היו מופעי לייזר והופעת הזמר משה פרץ אבל ההפתעה הגיע מהכיוון האופנתי כאשר מכבי חיפה מודל 2009 שווה לשחק באותם צבעי מדים ששיחקה הקבוצה שזכתה באליפות הראשונה (פסים ירוקים לרוחב).

התרגשות האוהדים שהפגינו אף הם "שואו" כהדרן לעונה נפלאה שהגיעה מכיוון היציעים דחפה את השחקנים שהיו מסוגלים לשחק קדימה, ושוב הוכח שהאליפות הנוכחית הושגה בראש וראשונה בזכות לחימה חסרת פשרות בכל משחק ומשחק. לא היה מצב שחיפה זלזלה במשחק מסוים, גם לא היום מול הקבוצה היחידה אותה לא הצליחה לנצח העונה (מלבד פעם אחת- 0:2 בגביע הטוטו).האלופה שיחקה בהמון התלהבות ורצתה ל"הרוג שלוש ציפורי במכה אחת"- ניצחון ראשון על בית"ר העונה, תגמול ספורטיבי על גזילת הגביע וניצחון שישתלב בקרנבל לפני ואחרי המשחק.

לא הצליח לה כי ירושלים שיחקה בדיוק כמו בגמר. שלחה קדימה רק את ברק יצחקי וסגרה חזק מאחור. למי שהספיק לשכוח, וקל לזכור כי חיפה לא הפסידה השנה יותר מדי, עד לדקה ה- 20 ברמת גן, ירושלים לא הגיעה למשחק.

גם הפעם. לאורך כל דקות המשחק במחצית הראשונה דוידוביץ הסתובב משועמם וחסר תעסוקה. עבירה אחת סמוך לרחבת שערו הספיקה לדריו פרננדס לשלוח כדור נפלא למשקוף השער ופנימה- שער ראשון שלו העונה. והוא בטוח יזכור אותו כי לכבוש מול ההגנה הטובה בליגה ועוד שער בתולי- יהיה מה לספר לנכדים עם 0:1 במחצית.לא פחות משמונה שחקנים ששיחקו היום (קינן, כיאל, גולסה, רפאלוב, ראנספורד, ארבייטמן, גדיר וזגורי) טרם נולדו כאשר דגם המדים איתם שיחקו היום הפך ללהיט ישראלי, ואז מכבי חיפה מודל 1984 באמת היתה קבוצה בינונית מינוס, אך מזלה ומזלנו שבזכותה השתנתה הגישה ל"ירוקים".

הפעם, שלא כמו בגמר, השער לא הפיל את רוחם של הבחורים ששינסו מתניים והמעט שהשיגו, שער שוויון, רחוק מעשיית צדק מוחלט גם במשחק שהתוצאה משנית בחשיבותה.

כאמור, בצוות החיפני הטיבו לשחק בירם כיאל שהמשיך את היכולת הטובה שלו מהחודש האחרון, המגן רוני גפני שלא מרבה לשחק, אך בכל פעם שהוא מקבל צ'אנס, מפגין יכולת גבוהה ולפרקים ליאור רפאלוב שאף כבש שער נאה מתכנון יוצא מהכלל של ארבייטמן.ירושלים התאמצה מאד לשמור על רצף ההצלחות שלה מול חיפה והצליחה. שוערה, קאלה הציל שער בזינוק מדהים מול ארבייטמן, פרננדס ועידן טל התאמצו אך החלק הנגדי של חיפה ניטרל אותם ויזם יותר והשחקן המתוסכל במגרש היה ברק יצחקי שחיפש את מלכות השערים של הליגה- מול קרופניק וקינן לא היה לו שום סיכוי.

בדקה ה- 12 לא נפסקה לזכות חיפה בעיטת עונשין, אחרי שמגן אורח, אלבארז הדף כדור בידו, כעבור שלוש דקות חרזי נגח החוצה כדור קרן של רפאלוב לפני ההחטאה הגדולה של אוסיי ראנספורד: ארבייטמן חטף כדור מבנאדו ומסר לגנאי שפרץ לבד מול קאלה וירה לעמוד השער מחמישה מטרים. איזו החטאה !!ירושלים לא הגיעה למצב הבקעה עד לאותה בעיטה חופשית מדהימה מרגלי פרננדס. בדקה ה- 31 רפאלוב חלף על פני בנאדו (והוא עשה זאת מספר פעמים) ואיש לא היה ליד קו השער כדי לדחוק פנימה. בוקולי (34) שיגר טיל מונחה מרחוק שלא ממש הפחיד את קאלה ושתי דקות אחר כך, או-טו-טו שער חיפני שכולו מלאכת מגנים. חרזי הרים מימין, גפני הדביק את הכדור עם השפיץ של הנעל וזה עשה דרך משונה לצד הנגדי, ליד הקורה החוצה.

במחצית השנייה התנהלה בשליטה חיפנית. עידן טל (51) קלט כדור קרן ובימינו אילץ את דוידוביץ לנתר ולהדוף לקרן. בוקולי (52) שיחזר את הבעיטה הקודמת שלו, הפעם ביתר עוצמה והכדור שרק ליד הקורה השמאלית. מיד הוחלף וזכה לתשואות ותודות על עונה טובה שהפגין.בדקה ה- 58 האצטדיון געש, יותר מהמבצע הנפלא. ארבייטמן חטף כדור באגף הימני, דהר עימו כברת דרך ולא ראה איש מחבריו. ברוב ייאושו פרש ידיו ולפתע הבחין ברפאלוב מתגנב לרחבה, מסר לו מסירת עומק גאונית והקשר החיפני השלים את המלאכה.

לבירם כיאל(65) ניתנה הזדמנות לכבוש. רוני גפני השאיר לו כדור שהריץ אותו לעבר סף הרחבה. כיאל מול קאלה- הכדור נורה מעל למשקוף.
גם לבית"ר היה "בום" משלה. פרננדז (71) העביר משמאל לימין, ברוכיאן איפשר לכדור לקפץ ואז הכניס רגל שכמעט מצאה את הרשת החיפנית.ההתקפה הזאת הוותה קדימון להחמצה של המשחק. אפק שהכניס פלפל למשחק החיפני השאיר את ארבייטמן באחד על אחד מול קאלה שיצא והדף שער ודאי מטווח קצר.

שתי הקבוצות חיפשו הכרעה. רוני גפני מנע מיצחקי מלכות בשעה שחילץ ממנו כדור מאיים (74) ועוד בעיטה אדירה של עידן ורד באותה דקה, חלפה אף היא מעל המשקוף.

שריקת הסיום של החיפני חיים יעקב השאירה את כל האוהדים החיפנים ביציעים למופע מיוחד שהוכן עבורם. מגיע להם.הרכב בית"ר ירושלים: טבנקו קאלה, כריסטיאן אלברז (שמואל קוזוקין/ 46), שמעון גרשון, אריק בנאדו, דוד אמסלם, עידן טל, דריו פרננדס, עידן ורד ( ניר נחום/ 79), עמית בן- שושן ( טוטו תמוז/ 46), אבירם ברוכיאן, ברק יצחק.

מי אמר שאין דאבליסטית במכבי חיפה ? ילדים א' ערכו הקפה. צילום: ראובן כהן
משומר עם הצלחת הראשונה וגם שמחת דוידוביץ אינה מסגירה את השישית שלו. צילום: ראובן כהן
ראנספורד (מימין) לא עמד בהתרגשות ופרץ בבכי. צילום: ראובן כהן
הקבוצה הכי הוגנת בליגת העל. הנשיא שחר מקבל את הצלש. צילום: ראובן כהן"
איש המשק, דודו מכבי (בכחול) מצא הזדמנות פז להציע נישואין לחברתו. צילום: ראובן כהן
אפק (שלוש אליפויות בשלושה מועדונים) וקינן בריצת האליפות. צילום: ראובן כהן
כשהם לא צריכים לשמור- בוקולי וכיאל יודעים גם לשמוח. צילום: ראובן כהן

אלבום תמונות

כמו בליגה- רפאלוב, המדי רטרו, משאיר את בנאדו מאחור. צילום: ראובן כהן