סיכום משחקי מחלקת הנוער
EN facebook youtube instagram
סיכום משחקי מחלקת הנוער
מאת: יצחק הברמן , |  ראשון , 14/10/2018

סיכום משחקי מחלקת הנוער

שבת לא מוצלחת עברה על מחלקת הנוער של המועדון. נקודות האור השבת הגיעה מקבוצות נערים ב', הן מחיפה והן מנהלל. יצחק הברמן עם סיכום השבת.


נתחיל עם קבוצת הנוער, מכבי "הרדי" חיפה, שחיפשה ניצחון שני אותו לא השיגה בחלוף שבעה מחזורים. תופעה נדירה מאז 1983 עת הקימו את ליגת העל. ההפסד אתמול 3:1 בקריית שמונה הגיע אחרי שחניכיו של אריק בנדו לא הפסידו לקבוצה הצפונית בשבעת המשחקים האחרונים. את הפסד החוץ האחרון נחלו לפני שש שנים.

עוד בשורה לא מרנינה השבת הגיעה משורות קבוצת נערים א' מכבי "עלמני" חיפה שהרחיקה עד למגרש בית וגן בירושלים, ושבה חמוצת פנים בתום הפסד 1:0 לבעלת הבית, בית"ר ירושלים. זו האחרונה הצליחה איפה ששבע קבוצות לפניה לא הצליחו וזה לשמור על שער נקי מול ההתקפה המוחצת של חיפה. ההפסד (שער בדקה ה-27) הנחית את קבוצתו של יוסי ג'אנח למקום החמישי.

לא שפר גם מזלה של מכבי "שמעון" חיפה (נערים א' מנהלל) שיצאה לצור-שלום, אחרי צמד ניצחונות רצופים במהלכם הבקיעה עשרה שערים, והפסידה 3:1 לבעלת הבית, מכבי. ינאל עראידה עם שער חמישי לא רווה נחת בסיום.  הפסד רביעי לקבוצתה של ענבל נמני-קנפו שספגה עד היום בכל אחד משבעת משחקיה.

אחת משתי נקודות האור מבין קבוצות הנערים מנצנצת מבירת ישראל. בשעה שנערים א' שיחקה במקביל, הצליחה מכבי "יהויכים" חיפה (נערים ב') לצאת למחצית השנייה אחרי ארבעים דקות ללא שערים ולהביס את בית"ר ירושלים במבצרה 0:3. חבורתו של אברהם אבוקרט הסתערה על שער המארחת והודות לשערים של עדן אוטאצי (46), תמיר עזה (60) ואיתמר גור שנכנס כמחליף ואחרי מחצית השעה (78) הגיש את הלפתן. עבור חיפה זה ניצחון שני ברציפות בתוצאה זהה והפער בינה למוליכה, מ.ס. אשדוד, נותר כפי שהיה- חמש נקודות. 19 לעומת 14.ה"מגדלור" השני שפך אור נגוהות מנהלל. קבוצת נערים ב' מכבי חיפה 'גולשנפלד' (נהלל) הכפילה את מכסת הספיגה של יריבתה, הפועל יוקנעם והביסה אותה ללא תנאי 0:8. עד למשחק זה האורחים נכנעו שבע פעמים, באה קבוצתו של אריק מלכה והדליקה את החנוכייה , חודש וחצי לפני המועד המתוכנן. גיבור המשחק היה שאדי חמודה שקבע רף הבקעה מיוחד וכבש לא פחות מחמישה שערים (!). גם חלוקת הכיבושים מעניינת. חמודה "השתולל" עם שלושער רצוף במחצית הראשונה (36,32,29) ואז הניח לחבריו, איתי איוב להבקיע שער בכורה (39), מועתסם עיסאווי (42) ואורי פורת (51) להכפיל. בתום המנוחה שב והוסיף צמד (76,65) כדי להשלים את הניצחון הגבוה.

מכאן לצמד הפסדים זהה (1:0) בקבוצות נערים ג'. אם בתום העונה יחפשו את הסנסציה של השנה, ללא ספק הפסד מכבי חיפה גולדשנפלד "קצף", יהיה אחד המועמדים לתואר המפוקפק. קבוצתו של אמיר סופר הדרימה לנס ציונה, עיר הולדתו של נשיא המועדון, יעקב שחר, שגם שיחק עד גיל 18 במועדון הצנוע. המארחים חלמו על הישג כלשהו ונגדם עמדה הטבלה (מקום אחרון) ורשת מחוררת (21 שערי חובה). אפס נקודות ושער זכות אחד היוו אף הם סיבה לחשש. כל אלה התבטלו ושער ניצחון מקומי (73) קבע שבסיום שחקני שתי הקבוצות לא האמינו למראה ההפסד החיפאי. כעת מפרידה נקודה אחת בלבד בין שתי הקבוצות המשתרכות בתחתית מחוז המרכז.

גורל דומה המתין לקבוצתו של אוהד רוזלס, מאמן קבוצת נערים ג' מכבי "מקס" חיפה (נהלל) שהפסידה בפעם השנייה העונה והשאירה את הנקודות להפועל פתח תקווה באם המושבות (1:0). המיוחד בהפסד זה, שלעומת ארבעת המחזורים הראשונים, הפעם לא כבשה הקבוצה.

במשחק ה-30 של מאמן מכבי חיפה 'גולדשנפלד', אביב קנפו, זה קרה לו. הפסד. מילה שלא הייתה בלכסיקון שלו חזרה ולו לזמן קצר. קבוצת ילדים א' שלו, מכבי חיפה גולדשנפלד, ששחקניה שמרו בעונה שעברה על מאזן נקי מהפסדים ואחת היריבות העיקריות שלה הייתה מכבי צור-שלום, דווקא היא עצרה את רכבת העמק והנחילה לה הפסד בכורה- 1:2. שער הכבוד של ליעד ניסני לא המתיק את הגלולה. אנקדוטה: שני מאמנים מנהלל, אחים, ענבל נמני-קנפו ואחיה אביב, שיחקו בזה אחר זה במגרש בצור-שלום והפסידו.

הפסד ראשון ומעט מפתיע לקבוצת מכבי "שמואל" חיפה  (ילדים ב')במשחק חוץ בטוברוק. החיפאים של יוסי צרפתי הוליכו 0:1, המארחים ניצלו שתי מתפרצות והפכו את התוצאה בשליש האחרון.

שש נקודות לזכותה של קבוצת ילדים ב' מכבי חיפה גולדשנפלד שחזרה ממשחק חוץ קשה בצור-שלום עם ניצחון 1:3. לא קל היה לחניכיו של שמעון הרוש במגרש צר המידות. שער מהיר בפתיחת המשחק מרגלי ניתי אביטן פיזר במעט את הלחץ בשליש הראשון. בפתיחת השליש השני התוצאה הוכפלה עם שער של מוחמד עדאווי שניצל טעות מצד השוער המקומי אבל המארחים חזרו למשחק עם שער מצמק, כעבור שתי דקות. עידן גור, עם שער שלישי סתם את הגולל על מאמצי הקרייתים להתקרב מחדש, לא מעט בזכות יכולת מצוינת של שוער חיפה/נהלל, עילאי אוחיון, שמנע לפחות שלושה שערים בטוחים כשחלוצי היריבה פרצו מולו.

שתי קבוצות ילדים ג' של המועדון הירוק לא תיאמו ביניהן, שיחקו במגרשים שונים, במרחק 80 ק"מ זה מזה ולמרות הכול ניצחו בתוצאה זהה 3:20. נדיר. מכבי "עודד" חיפה של יורם בסר שיחקה בישוב בת חפר וניצחה את מכבי עמק חפר. מכבי חיפה גולדשנפלד נשארה בביתה שבנהלל וגברה על בית"ר חיפה , ספתח מוצלח גם למאמן לירן אהרן ש"עלה כיתה" ומאמן את חניכיו דאשתקד .

חזאי מזג האוויר הבטיח גשם. קיבלנו "שיטפונות" של שערים בקבוצות הטרום. מכבי "ישעיהו" חיפה אותה מאמן בני הרשקוביץ לא התחשבה בהפועל "עלייה" כפר סבא ושלחה אותה לביתה עם הפסד 4:35.
תוצאת השבת שייכת לקבוצת טרום א' של מכבי חיפה גולדשנפלד מנהלל אותה מאמן טל הנדלר. היא יצאה לעיר נהריה ובתום "טיול" ניצחה 2:40 את בית"ר המקומית.
הסנונית שפתחה את משחקי השבת, עשתה זאת כבר ביום שישי בעין המפרץ. מדובר בקבוצת טרום א'  מכבי "יואל" חיפה המופיעה במחוז המפרץ ושחקניה צעירים בשנה מהמתחרות בליגה, למעט מספר מצומצם של קבוצות. דוגמת הפועל מטה אשר 2 שגם שחקניה בגיל זהה. רק התוצאה לא נותרה זהה וקבוצתו של מתן אלמליח לא התאמצה לנצח 3:29 ולפתוח את העונה ברגל ימין.