הנוער הדהים את באיירן מינכן
EN facebook youtube instagram
הנוער הדהים את באיירן מינכן
מאת: יצחק הברמן , |  חמישי , 20/02/2003

הנוער הדהים את באיירן מינכן

האתר הרשמי של מכבי חיפה. באתר חדשות ועידכונים, מידע על מחלקות הנוער, מועדון האוהדים ורכישת כרטיסים.
קבוצת הנוער של מכבי חיפה הדהימה היום בטורניר `קרנבל` באיטליה כשגברה על באיירן מינכן 1:3 והבטיחה כמעט סופית את עלייתה לשמינית גמר הגביע.

החיפנים, להם זו השתתפות שלישית בטורניר, הוכיחו כי לא רק קבוצת הבוגרים מהווה את ספינת הדגל של הכדורגל הישראלי. חניכיו של רוני לוי הפגינו כדורגל מצוין וגילו עליונות בולטת מול קבוצה שניבאו לה שתגיע רחוק בטורניר הנוכחי.
חיפה פתחה את המשחק בסערה וחלוצה, ערן לוי, שכבש את שער הניצחון במשחק הראשון מול טרננה, קיבל כדור ברחבה (דקה 20), הסתובב ובשמאלו הכניע את השוער הגרמני.
חלפו רק ארבע דקות ושוב ערן לוי בתמונה. הפעם על תקן מבשל. הוא פקרץ משמאל והעביר כדור רוחב לחברו, שי בירוק שדחק מקרוב פנימה.
הגרמנים התאוששו וצימקו ל- 1:2 בדקה ה- 39 אחרי בעיטת קרן, אולם חיפה לא ויתרה ובמחצית השניה ביססה את ניצחונה בשער שכבש איציק בן-חמו. הוא חלף על פני שני מגינים וגלגל פנימה- 1:3 לחיפה.

חיפה הופיעה בהרכב הבא: עומרי איב, עבדאללה ג`אעס, דקל קינן, ליאור כהן, יוסי נגר, לי זליאט, אלעד צחקו (הוחלף ע"י אילן טפרה), שי בירוק (הוחלף ע"י כפיר קונפורטי), מוחמד שאחבארי, איציק בן-חמו, ערן לוי (הוחלף ע"י אושרי גיטא).

הניצחון מבטיח כמעט באופן סופי את עליית החיפנים לשמינית גמר הגביע. נותר להם עוד משחק מול אינטר (ניצחה היום 0:1 את טרננה) ורק משהו בלתי צפוי ישאיר אותם מחוץ למשחקים. לשמינית הגמר עולות אוטומטית 10 הראשונות בבתים המוקדמים ועוד 6 מדורגות מתוך 10 מהמקום השני, בעלות ההישג הטוב יותר.
נשיא המועדון, יעקב שחר, והמנכ"ל איתמר צ`יזיק, התקשרו לראשי המשלחת שוקי פרנקל (יו"ר מחלקת הנוער) ופרי גרופר (יו"ר הועדה המקצועית) ובירכו אותם על ההישג הנפלא. פרי, סיכום ביניים, אמר כי התוצאות המצוינות מצביעות על מגמת התקדמות גדולה. לדבריו, אם בשנה הראשונה הקבוצה הגיעה כדי להשתתף ולהריח את ניחוח הטורניר, אשתקד כבר צברה נקודות ראשונות וכעת היא כבר עם שני ניצחונות, למרות שיצאה מהארץ ללא חמישה משחקני ההרכב הראשון.