מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | עודד בלוש
EN facebook youtube instagram
עודד בלוש
0
עודד בלוש
0
עונת 1981-82  >  הקבוצה  >  עודד בלוש

עודד
בלוש

תאריך לידה
28/09/1957
אזרחות
ישראלית
עמדה
קשר
קשר
2
הופעות
0
שערים
0
בישולים

קשר, מיוצאי מחלקת הנוער של המועדון. החל את מסלול הקידום שלו בקבוצת הילדים, הנעריםוהנוער של מכבי חיפה. אומן על ידי אשר עלמני, מכוכבי העבר. בקבוצת הנוער הופיע כחלוץ מרכזי, למרות ששלט רק ברגל שמאל. "התאהב" בקבוצת הנוער עד כדי כך שבשבת מסויימת, כשנקרא לשחק בקבוצת הבוגרים, התלבט והתחבט ולא השלים עם ההחלטה שיוותר על דרבי בליגה לנוער. עלה לקבוצה הבוגרת בגיל 16 וחודשיים במחזור השני, בהפסד 1:0 להפועל תל אביב כשעדיין היה תלמיד בבית הספר "חוגים". את שערו הראשון כבש בשנת 1974, כבר בדקה השישית במשחק נגד הכח רמת-גן.  שיחק בנבחרת הנוער של דוד שוויצר בשנים 1975-76 עם שוער קבוצתו, עמנואל (מנו) שוורץ, אורי מלמיליאן מבית"ר ירושלים, עודד מכנס ממכבי נתניה ובני טבק ממכבי תל אביב. נמנה גם על נבחרת הנוער אותה אימן עמנואל שפר כעבור שנה והפעם חברו אליו גיל לנדאו מהפועל תל אביב, חנן אזולאי מבית"ר ירושלין, מאיר בן-שטרית ממכבי חיפה ואחרים.
למרות שהיה שחקן כמעט קבוע בהרכב לא היה מרוצה ממעמדו. בשנת 1977 רצה לפרוש (בגיל 20) ולעבור להפועל חיפה, מאחר ולא שותף על ידי אלי פוקס, שהגיע כמאמן חירום כדי להציל את מכבי חיפה מנשירה לליגה הארצית. אחרי ירידתה, מונה כקפטן הקבוצה (1978), תואר שנשלל ממנו כעבור שנה, כאשר במהלך העונה סירב להופיע מול הפועל לוד (חיפה נוצחה 1:0) בגלל סכסוך כספי. בלוש הושעה לשישה שבועות. גם אחרי שסיים את העונש לא רצה לחזור ובמקום זאת העדיף לנסוע לארצות הברית, שם הופיע במשך חמישה חודשים בקבוצה המקצוענית סן-דייגו סוקרס (1980) שם שיתף פעולה עם ליאו קוויאר, קפטן נבחרת מכסיקו ועם הוגו סנשז שנמכר מאוחר יותר לאתלטיקו מדריד ולריאל מדריד.
כששב לארץ, הנהלת הקבוצה מנעה ממנו לשוב ולהתאמן בשורותיה. מאמן מכבי נתניה, שמואל פרלמן, ביקש להחתימו ובלוש אף שיחק בקבוצתו שלושה משחקים במסגרת האינטרטוטו, אז המסגרת האירופית היחידה בה קבוצות ישראליות השתתפו, אך הנהלת חיפה סרבה לשחררו.
רק כאשר הקבוצה שבה ללאומית ב- 1981 קיבל אישור להצטרף אליה מחדש, אולם חודשיים וחצי לאחר שהוחזר, הוחלט לוותר על שירותיו עקב חילוקי דעות עם ההנהלה, ולהציעו למכירה לכל המרבה במחיר. לבסוף הושאל להפועל כפר סמיע מליגה ג`. מאוחר יותר הצטרף לשורות היריבה העירונית, הפועל חיפה. בלוש היה בעל רגל שמאל "כבדה" ובעל בעיטות חזקות. הוא נחשב לשחקן נוקשה שניחן בכושר גופני מעולה.
בלוש לא שכח את שחקני העבר של מכבי חיפה לדורותיהם והקים, לראשונה בנוף הכדורגל הישראלי, עמותה בה חברים שחקני העבר ששיחקו בירוק ומטרתה לעזור ולהנציח את תרומתם למועדון.

(יצחק הברמן)